Догляд

 

 

Одяг з льону

Натуральний льон — це що?

Лляна тканина — продукт переробки волокон прядильного льону, що росте в різних кліматичних зонах Європи, Америки та Азії. Матерія виходить неоднорідною на дотик, може мати матову або глянцову поверхню.

 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ЛЛЯНОЇ ТКАНИНИ

• Абсолютна екологічність.

• Висока теплопровідність.

• Зносостійкість та міцність.

• Повітропроникність.

• Мінімальна електризуваність.

 

ЯК ПРАВИЛЬНО ДОГЛЯДАТИ ЗА ОДЯГОМ З ЛЬОНУ?

Щоб надовго продовжити термін служби лляного одягу, необхідно запам’ятати кілька простих правил догляду за ним. Льон вважається невибагливим у побуті матеріалом, тому особливих складнощів з пранням та прасуванням тканини у вас не виникне.

 

ЯК ПРАТИ ЛЛЯНИЙ ОДЯГ?

Льон слід прати за нормальної температури не вище 40°C. При пранні не можна використовувати агресивні засоби для чищення та хлор. Можна використовувати кондиціонер, який пом’якшує тканину.

У В А ГА ! Вироби з льону можуть давати усадку 2-6%. Тому, щоб річ не сіла, необхідно суворо дотримуватися температурного режиму прання, вказаного на етикетці виробу!

 

ЯК СУШИТИ ЛЛЯНИЙ ОДЯГ?

Краще сушити вироби на відкритому повітрі у горизонтальному положенні. Після такого сушіння лляний одяг менше мнеться і пахне свіжістю. При сушінні в приміщенні слід попередньо ретельно розправити речі далеко від опалювальних приладів, уникаючи потрапляння прямого сонячного світла.

 

ЯК ПРАСУВАТИ ЛЛЯНИЙ ОДЯГ?

Льон найкраще прасувати вологим, тобто не дати речі досушитися. Прасувати при максимальній температурі зі зволоженням до 200°C. Прасують вироби з лицьової сторони, після чого матеріал набуває початкового блиску.

 

 

Одяг з мериносу

Що таке меринос?

• порода вівець, яку розводять у горах Австралії та Нової Зеландії. Через суворий клімат вовна мериносів має унікальні властивості, які допомагають їм протистояти як дуже низьким температурам зимою, так і екстремально-високим влітку. Такого ефекту досягається за рахунок дуже тонких волокон їх шерсті (п’ять штук дорівнює по товщині одному людському волосу), які і є їх секретом.

 

ПЕРЕВАГИ МЕРИНОСОВОЇ ВОВНИ

• натуральна, тонка, надзвичайно м’яка, «дихає» і добре зберігає тепло. Комірчаста структура цього матеріалу дозволяє вбирати вологу (до 30% від власної ваги) і відводити її, і, в той самий час, зігрівати у вологому стані. При фізичних навантаженнях шкіра залишається сухою, тепло зберігається, не відбувається охолодження. Дивною властивістю мериносової вовни є її здатність не зберігати в собі запах поту, навіть після кількох днів безперервного носіння.

 

ЛІКУВАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ

• Пом’якшує та заспокоює гострі болі, лікує артрит, ревматизм, радикуліт, допомагає при переломах, при виходженні хворих з пролежнями, а також сприяє якнайшвидшому одужанню при вірусних інфекціях, які часто виникають в осінньо-зимовий період.

• Антибактеріальні властивості. Креатин, який міститься в мериносовій шерсті – несприятливе середовище для розвитку бактерій та мікроскопічних комах. Крім того, на поверхні кожного волокна утворюється водний репелент, що відлякують комах-шкідників.

• Гіпоалергенність. Вовна мериносу не є алергеном і містить 8-10% ланоліну. Розчиняючись при температурі 35-37°С, ланолін проникає крізь шкіру та благотворно впливає на суглоби, м’язи, хребет та дихальну систему, а також стимулює кровообіг.

 

ДОГЛЯД ЗА РЕЧАМИ З МЕРИНОСОВОЇ ВОВНИ

Рекомендовано ручне прання

• попередньо розчинити у воді +30°С рідкий засіб для прання і замочити одяг на 5-10 хв; попрати, обережно збовтуючи, добре прополоскати, легко відтиснути.

В А Ж Л И В О ! При полосканні температура води не повинна різко змінюватися, інакше річ деформується: від холодної — розтягнеться, від гарячої - сяде. Випраний одяг загорнути у махровий рушник і обережно видалити залишки води. Сушити горизонтально!

УНИКАЙТЕ сильного відтискання, розтягування, викручування.Не можна сильно терти, активно полоскати річ, використовувати засоби для відбілювання. У жодному разі не сушіть одяг вертикально — він витягнеться.

 

ЯК ПРИБРАТИ КОШЛАТАННЯ З ОДЯГУ

Виникнення вузликів — це нормальний процес, який трапляється з будь-якими виробами з вовни. Волокна в процесі використання виробу переплітаються один з одним, стаючи більш щільними і, в результаті, утворюють катишки. Частіше за все, катишки з‘явля-ються у місцях тертя. Спеціальна машинка — шейвер ідеально впорається з цією проблемою, залишивши речі як нові.

Одяг з кідмохеру

Що таке кідмохер?

Кідмохер - це все та ж шерсть ангорських кіз, тільки взята з першої стрижки козенят у віці до 6 місяців. Основна її відмінність від звичайного мохеру – менший блиск, і більша м’якість та шовковистість нитки. Така пряжа дуже приємна на дотик і сильно пухнаста.

 

ПЕРЕВАГИ ПРЯЖІ З КІДМОХЕРУ

Кідмохер має низьку теплопровідність, а тому зберігатиме тепловашого тіла і грітиме навіть у лютий мороз.

 

КІДМОХЕР НА ШОВКУ

Насамперед, варто звернути увагу, що 100% мохерової пряжі не існує, оскільки волокна просто розсипалися б. Таким чином,мохерова пряжа існує виключно в суміші з іншими волокнами, такими як акрил, вовна, поліамід і т.д. Поєднання з іншим волокном робить цей матеріал ще зносостійкішим, він не звалюється і не дає усадку (при правильному догляді).

В COYS ми використовуємо кідмохер на натуральному шовку. Це дорога пряжа преміум класу, яка вважається найкращою за всіма своїми властивостями. Одяг з кідмохеру на шовку дуже теплий, м’який, невагомий і виглядає просто розкішно!

 

ДОГЛЯД ЗА ВИРОБАМИ З КІДМОХЕРУ

Рекомендоване ручне прання. Замочувати такі речі не можна. Прати потрібно в рідкому засобі. Дозволяється використовувати замість порошку шампунь для волосся. Якщо виробів кілька, прати їх краще окремо. При пранні руками виріб не можна інтенсивно терти і викручувати. Вижимати річ акуратно, краще за допомогою махрового рушника. Важливо пам’ятати, що будь-яка натуральна шерсть боїться різких перепадів температури, вона може дати усадку. Тому температура води під час прання та при полосканні має бути одна - приблизно +30°С.

Сушити вироби з кідмохеру необхідно лише у горизонтальному положенні.